Apel Niepodległości- ,, Gromadka Kubusia Puchatka"

2018.11.06

Dnia 6 listopada ,, Gromadka Kubusia Puchatka" zaprosiła swoich bliskich na Apel Niepodległości z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne , śpiewały piosenki i tańczyły . Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  W trakcie naszego spotkania odbyło się również pasowanie na przedszkolaka. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Po części artystycznej i pysznym poczęstunku razem zabraliśmy się do pracy. Realizując program ,,Przedszkolaki na polskich dróżkach" dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami wykonały flagę Polski oraz kokardę narodową.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Bardzo serdecznie dziękuje rodzicom za udział , zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.