O nas

Przedszkole „Bajka”, to zespół przedszkoli rozmieszczonych w całej gminie z siedzibą główną w Lubaszu. Dyrektorem jest pani mgr Elżbieta Sobkowiak. Oddziały naszego przedszkola położone są w atrakcyjnych okolicach. Dzieci mają możliwość poznania tych pięknych miejsc w ramach codziennych spacerów i wycieczek. Posiadamy place zabaw i bogato wyposażoną bazę dydaktyczną. Jak wskazuje nazwa przedszkola, wystój wnętrz to bogactwo barw i postaci z bajek.

Przedszkolaki mają również możliwość uczestniczenia w takich uroczystościach jak:

• Festyn - "Rodzinne popołudnie",
  • wycieczki plenerowe połączone z grillowaniem,
  • "Święto Pieczonego Ziemniaka",
  • zwiedzanie muzeów i skansenów,
  • wyjazdy do teatru i do kina,
  • różnorodne konkursy z nagrodami,
  • galerie prac artystycznych.

Proces edukacyjny w naszym przedszkolu opiera się na podmiotowym i partnerskim traktowaniu dzieci i ich rodziców. W pracy wychowawczej szczególną uwagę zwracamy na kulturę osobistą, pozytywny stosunek do rówieśników oraz wspieranie rodziny w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych.

Praca dydaktyczno - wychowawcza planowana jest w oparciu o autorski program wychowania przedszkolnego "Od przedszkolaka do pierwszaka"(autorstwa Iwony Brody). Program ten zgodny jest z podstawa programową wychowania przedszkolnego zatwierdzonego przez MEN (Dz. U. Nr 4 poz.17, Rozporządzenie MEN z dnia 15 stycznia 2009r.).

Nauczanie zdalne 3 i 4-latki
Nauczanie zdalne 5-latki