UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - JĘDRZEJEWO

2019.11.07

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

07 listopada w grupie „Gumisiów” odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Przedszkolaki przygotowały bogaty program artystyczny z recytacjami, tańcem, śpiewem i scenografią. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski.

Następnego dnia, o godzinie 11.11 Przedszkolaki wraz z uczniami klas I-III, grono pedagogiczne przyłączyły się do akcji „Szkoła do Hymnu”. W ramach świętowania 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego.