LEŚNICY W PRZEDSZKOLU

2018.12.10

10 grudnia dzieci z grupy Gumisie i uczniowie Szkoły Podstawowej wzięły udział w spotkaniu z leśnikami. Goście Pani Marcelina Kulwas wraz z uczniami przybyli do nas z Zespołu Szkół Leśnych w Goraju i przedstawili dzieciom, na czym polega praca w ich zawodzie.      Podczas tej wizyty przedszkolaki dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o pracy leśnika,  jak również o życiu zwierząt i roślin w naszych lasach. Leśnicy przybliżyli dzieciom istotny temat dokarmiania zwierząt zimą i zaprezentowali różne karmniki, które jak się okazało pozostały w naszym przedszkolu na zawsze. Dzieci oczywiście obiecały Strażnikom przyrody, że te domki zawsze będą pełne jedzenia dla ptaszków. Dużą radość sprawiła dzieciom gra na instrumentach myśliwskich, a szczególnie naśladowanie głosów zwierząt. Dzieci ochoczo wzięły udział w konkursie przyrodniczym, w którym każdy mógł wykazać się swoją wiedzą.

Bardzo dziękujemy Pani Marcelinie Kulwas oraz uczniom za miłe, pełne wrażeń spotkanie.