WIGILIA U GUMISIÓW

2018.12.21

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 21.12.2018 r. od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera.                           Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach do Wigilijnego obiadu. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. Kiedy nadszedł już czas posiłku dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.