Wiosna ach to ty – Jędrzejewo

2018.03.23

Dzień Wiosny grupa Gumisie rozpoczęła pysznym wiosennym śniadankiem, które dzieci przygotowały samodzielnie były chrupiące bułeczki, pomidorki, rzodkiewki, szczypiorek, szyneczka. Po zjedzeniu tak krzepiącego posiłku dzieci podzielone na grupy przystąpiły do tworzenia Marzanny. Kiedy prace dobiegły końca dzieci zaopatrzone w instrumenty muzyczne wybrały się wraz z Marzanną na powitanie wiosny. Spacerując po Jędrzejewie dzieci hałasowały tak głośno, aby każdy mieszkaniec wsi usłyszał, że mamy już wiosnę, kiedy powróciliśmy do przedszkola na dzieci czekała niespodzianka pozostawiona przez Panią wiosnę. Niestety tego dnia nasza Marzanna nie została spalona nastąpiło to 23 marca. Ten dzień rozpoczęliśmy udziałem u konkursie muzycznym zorganizowanym przez Panią Monikę Pertek – Koprowską, w którym udział wzięli dzieci z grupy Gumisie oraz dzieci z klasy I i III. Następnie wszyscy razem przemaszerowaliśmy przez wieś obwieszczając wszystkim, że żegnamy zimę i witamy wiosnę. Zwieńczeniem całego dnia było ognisko, nad którym uprzednio upiekliśmy kiełbaski a następnie wrzuciliśmy nasze Marzanny.