Pszczółki zwiedzają Urząd Gminy w Lubaszu

2018.08.09

W środę 09.08.2018 miała miejsce w Urzędzie Gminy w Lubaszu sympatyczna wizyta. Grupa przedszkolaków "Pszczółki" z Przedszkola Bajka w Lubaszu pod opieką Pani Magdaleny Chodzyńskiej i Karoliny Borowiak zawitała w progi Urzędu, by dowiedzieć się czym zajmuje się Wójt oraz zatrudnieni w urzędzie pracownicy. Wizyta przedszkolaków rozpoczęła się od spotkania w gabinecie Wójta Gminy, gdzie Wójt opowiedział im o pracy urzędników i funkcji urzędu w gminie. Każdy przedszkolak mógł sprawdzić czy fotel wójta jest na pewno wygodny. Następnie dzieci udały się do sali ślubów, gdzie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Magdalena Słodowa wytłumaczyła dzieciom jak wygląda udzielanie ślubu cywilnego. Maluchy były wyraźnie rozbawione i w dobrych humorach udały się na dalsze zwiedzanie Urzędu Gminy. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się czym jest Urząd Gminy, kto w nim pracuje oraz w jakich sprawach pomagają poszczególni pracownicy. Wyraźnym zaciekawieniem "Pszczółek" cieszyła się stara maszyna do pisania. Zwieńczeniem wizyty było spotkanie w sali sesyjnej, gdzie dzieci otrzymały poczęstunek i picie oraz drobne upominki, a także specjalnie przygotowane medale wręczane przez Wójta Gminy Marcina Filodę, Zastępcę Wójta Panią Grażynę Graj oraz Skarbnika Gminy Panią Renatę Fąferek. Przedszkolaki w podziękowaniu za przyjęcie wręczyły Wójtowi przepiękne kwiaty.