Dzień dla życia- Goraj

2015.03.26

W dniu 26 marca 2015 roku  oddział " Krasnala Hałabały` wspólnie z dziećmi z Lubasza na zaproszenie Pana Krzysztofa Wizy udały się do Czarnkowa, aby uczestniczyć w akcji "DZIEŃ DLA ŻYCIA". Głównym celem akcji jest : oddawanie krwi, rejestrowanie się do banku szpiku kostnego,  podpisywanie oświadczeń woli Całe wydarzenie miało miejsce na Placu Wolności w Czarnkowie. Atrakcjom nie było końca . Dzieci mogły zobaczyć jak należy udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki uczyły  się  jak powinno się  sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej , w jaki sposób wzywać pomoc oraz   utrwaliły numery telefonów ratunkowych . Następnie przy pomocy Pań Policjantek  z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie każdy  mógł sobie  zrobić pamiątkowy odcisk palca. Drużyna WOPR MDK " Anioły" z Trzcianki opowiedziała nam o swojej pracy a także zaprosiła do spacerów w powietrznej kuli zwanej zorbingiem. Młodzież z Edukacji Lubasz pięknie wymalowała twarze naszych milusińskich, a wolontariusze z ZSP im. J. Nojego z Czarnkowa zorganizowali kącik plastyczny , gdzie można było dostać nagrodę za ładnie  wykonaną pracę.

Pomimo, że nie dopisała nam pogoda dzieci wróciły z wycieczki zadowolone, uśmiechnięte i z zasobem nowych, ciekawych wiadomości. Dziękujemy bardzo za zaproszenie.