Świąteczne przygotowania

2018.12.18

Tradycja… to takie dziwne słowo, ale kiedy mówię pieczemy pierniczki dzieci zaraz wiedzą, że będziemy rozmawiać o Świętach Bożego Narodzenia. Ostatnie dni grudnia podporządkowane były przygotowaniom do świąt. Sprzątaliśmy, rysowaliśmy listy do Gwiazdora, ubieraliśmy naszą choineczkę no i oczywiście piekliśmy pierniczki. Cudowny korzenny zapach otulił całe przedszkole i był doskonałym tłem do rozmów właśnie na temat tradycji świątecznych.

Wspólnie nakryliśmy stół wigilijny pamiętając o dodatkowym nakryciu, sianku pod obrusem no i oczywiście nie zapomnieliśmy o opłatku i życzeniach składanych z głębi dziecięcych serduszek. Na podstawie jednego z opowiadań poznaliśmy też smak tęsknoty za najbliższymi, którzy w dzień Wigilii będą z dala od nas.