Jesteśmy Polką i Polakiem- Stajkowo

2018.10.16

Pod takim hasłem 16 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z rodzicami w ramach programu „Przedszkolaki na polskich dróżkach” Spotkanie było podzielone na kilka etapów. Pierwszy miał charakter warsztatowy, gdzie każde dziecko wraz z rodzicem wykonało flagę Polski oraz kotylion. Aby umilić spotkanie dzieci zaprezentowały rodzicom piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz wierszyk pt. „Na skrzyżowaniu”. Tak przygotowani rozpoczęliśmy drugi etap czyli Spacer Wolności. Idąc ulicami Stajkowa dzieci spontanicznie pokrzykiwały „Polska, biało – czerwoni!”. Celem naszej wędrówki był plac przy sali wiejskiej, gdzie czekał już na nas przygotowany piknik. Kiełbaska z ogniska w październiku – pychaaaaaa! Dzięki pani Karolinie, pani Lidce oraz panu Markowi nasze dzieciaczki mogły też aktywnie spędzić czas grając w różne gry zespołowe.  Jednym słowem było super. Spotkania z rodzicami zawsze dostarczają dzieciom wspaniałych doznań a jeśli przy okazji kształtują postawę patriotyczną oraz wzbogacają szacunek i przywiązanie do naszej Małej Ojczyzny niech będzie ich jak najwięcej.