Bezpieczne przedszkole- Stajkowo

2018.09.19

We wtorek 18 września przedszkole odwiedziła jedna z mam, i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że była to Pani Policjantka. Nasza dzielnicowa przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przypomniała zasady poruszania się po ulicy oraz przechodzenia przez jezdnię, zachowania się w sytuacji spotkania z nieznajomym a nawet jak chronić się przed atakiem psa. Aby sprawdzić nasze wiadomości Policjantka poprosiła każde dziecko o ułożenie specjalnie przygotowanych puzzli z numerami alarmowymi. My także chcieliśmy popisać się naszymi umiejętnościami i zaaranżowaliśmy kilka scenek, w których dzieci pokazały jak potrafią telefonicznie poinformować służby mundurowe o niebezpiecznej sytuacji. Na zakończenie dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Bezpieczne zachowania w domu i nie tylko”. Za udział w zajęciach dzieci otrzymały od Pani Eweliny coś słodkiego a Pani Ewelina od nas niespodziankę i gorące podziękowania.