Mali podróżnicy w Poznaniu- Stajkowo

2018.06.17

Czwartkowy dzień był jednym z tych o których możemy powiedzie WOW! Tego dnia wraz z kolegami z przedszkola w Kruczu udaliśmy się do Poznania. A zaczęło się tak…

Wielka frajdą i to dla wielu dzieci była już jazda autobusem, tak daleko no bez mamy. Po przyjeździe do Poznania nasze kroki skierowaliśmy na warsztaty konstrukcyjne Klockami LEGO w Galerii MALTA. Budowle, które tam zobaczyliśmy budziły zachwyt u wszystkich – małych i dużych, ponieważ były tam również dużo starsze dzieciaki! Strefa FUN dla dzieci też okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż czekało tam na nas mnóstwo klocków LEGO, z których powstały fajne budowle. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Rynku, gdzie w ramach programu „Przedszkolaki na polskich dróżkach” dzieci poznały charakterystyczne budowle i historie związane z Poznaniem. Trafiliśmy także na Jarmark Świętojański, który pozwolił nam na poznanie regionalnego rzemiosła. No i doszliśmy do małej manufaktury cukierniczej czyli jak to dzieci powiedziały – do fabryki lizaków. Ale było słodko! Każdy mógł na własne oczy zobaczyć jak powstają lizaki oraz karmelki. Kto wie może w naszej grupie odkryliśmy jakiś talent cukierniczy?

Już trochę zmęczeni pojechaliśmy na „małe co nieco” do Galerii POSNANIA. Z najedzonymi brzuchami trafiliśmy do miejsca najbardziej oczekiwanego przez naszych milusińskich czyli Kinderplanety.  O tym jak się tu bawiliśmy nie będę już pisać, ponieważ słowa są tu zbędne J bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za umożliwienie tak wspaniałego wyjazdu.