Wielkanocne zwyczaje…

2018.03.28

Święta Wielkanocne to czas na chwilkę refleksji i miłe spotkania z rodziną. Tak więc i nasze dzieciaki przygotowywały się do tego wielkiego święta, aby móc przeżyć je radośnie w gronie rówieśników. Dnia 28.03.2018 r. w przedszkolu zorganizowano Śniadanko Wielkanocne. Celem tego spotkania było wprowadzenie najmłodszych w nastrój Świąt Wielkanocnych. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie stołu. Na świątecznym stole znalazły się tradycyjne pokarmy: baranek, szynka, kiełbasa, chleb, jajka, „baba wielkanocna”. Dzieci przypomniały sobie symbolikę i znaczenie pokarmów. Nie zabrakło świątecznych oznak budzącej się do życia przyrody: gryszpanu, forsycji oraz bazich kotków.

Po śniadanku wielu atrakcji dostarczył dzieciom Wielkanocny Zajączek, który przygotował im ciekawe niespodzianki. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu wrażeń ;)