Pierwszy Dzień Wiosny- Stajkowo

2018.03.21

21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnych obchodach pożegnania Zimy i Powitania Wiosny. Przygotowanie do tej uroczystości odbywały się już od kilu dni. Dzieci uczyły się piosenek, wierszy a nawet tańca. Dzięki uprzejmości taty Karola i Mikołaja do przedszkola przybyła też „piękna” Marzanna Lodowa Panna, którą musieliśmy przygotować do odejścia wraz z Zimą. Tak przygotowani, w barwnym korowodzie przy akompaniamencie instrumentów muzycznych ruszyliśmy ulicami Stajkowa. Kiedy uporaliśmy się już z Marzanną wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekała już na nas Pani Wiosna, której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczno – wokalno – plastyczne.

Myślę, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.