Dzień Pieczonego Ziemniaka- Stajkowo

2017.09.24

W ubiegły czwartek udaliśmy się na boisko koło sali wiejskiej aby wspólnie świętować przyjście Jesieni oraz Dzień Pieczonego Ziemniaka. Nie byliśmy pewni czy impreza nam się uda ponieważ niebo od rana było trochę zachmurzone ale było super! Najpierw wspólnie potańczyliśmy aby już za chwilkę poznać historie ziemniaka, który był bohaterem dzisiejszego dnia. Następnie dzieci wzięły udział w konkurencjach sportowych (oczywiście z ziemniakamiJ), szukały ukrytych ziemniaków, rzucały nimi do celu czy też ścigały się z ziemniaczkiem. Wreszcie nadszedł czas poczęstunku, w którym bardzo nam pomogły mamy: Mikołaja, Karola i Nikolki – za co dziękujemy. Myślę, że dalsze słowa są zbędne – zapraszamy do galerii.

PS. Po powrocie do przedszkola dzieci wzięły udział w quzie wiedzy o Jesieni i poszło im świetnie!