Bezpieczny Przedszkolak

2017.09.17

14 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z dzielnicowymi, paniami policjantkami: Eweliną Kopka oraz Sylwią Pertek. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panie policjantki, w formie praktycznej przypomniały podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyły jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Pani Ewelina zademonstrowała dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i już nie możemy doczekać się następnego:)