Święto Pluszowego Misia -Prusinowo

2018.11.27

W Przedszkolu ,,Śpiącej Królewny" dzisiaj królował  PLUSZOWY MIŚ. Nasze przedszkole gościło dzieci z Przedszkola w Dębe wraz z Panią Justynką i Kasią, aby w wyjątkowy uroczysty sposób świętować 116 Urodziny Pluszowego Misia, bo ,,czy to jutro,czy to dziś,wszystkim jest potrzebny miś". Uroczystość rozpoczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, zapoznania dzieci z historią pluszowego misia, zagadkami o misiach oraz zabawami przy muzyce. Ważnym punktem naszej zabawy była wizyta Kubusia Puchatka ,któremu odśpiewaliśmy życzenia 200 lat i zaprosiliśmy go do wspólnej zabawy. Każdy przedszkolak wykonał kartkę urodzinową oraz wręczył misiowi. Wszystkie rozbawione przedszkolaki poczęstowały się bardzo smacznymi ciasteczkami ,,misiami". Po wspaniałej zabawie do naszego przedszkola zawitał Pan Piotr C.-strażak Ochotniczej Straż Pożarnej, który przeprowadził pokaz pierwszej pomocy w oparciu o profesjonalny sprzęt. Chętne dzieci miały okazję w praktyczny sposób uczyć się działań w chwili zagrożenia. Lekcja pierwszej pomocy dla przedszkolaków to wspaniała okazją do wdrażania ich do kształtowania postawy reagowania w sytuacjach zagrożenia. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi za podjęte działania na rzecz naszych wychowanków oraz mamusi ZUZI J. za pyszne misiowe słodkości, a wszystkim dzieciom i paniom za miłe wspólne spotkanie.