Marsz dla Niepodległej -Prusinowo

2018.10.30

30.10.2018r. zgodnie z realizacją programu autorskiego ,,Przedszkolaki na polskich dróżkach" włączyliśmy się do obchodów 100 rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę i wyruszyliśmy wraz z Przedszkolakami z Przedszkola w Dębe na wycieczkę do Lubasza. Nasz ,,Marsz dla Niepodległej" z biało -czerwonymi chorągiewkami rozpoczęliśmy od złożenia hołdu poległym walczącym o wolność naszej Ojczyzny. Zapalone znicze oraz chwila pamięci przy pomnikach na lubaskim cmentarzu oraz marsz do licznych miejsc pamięci o dzielnych patriotach pozwoliło dzieciom poznać znaczenie ich męstwa dla wolnej Ojczyzny. Dalsze kształtowanie tożsamości narodowej i poznanie znaczenia niepodległości wzbogaciliśmy w Publicznej Bibliotece w Lubaszu. Pani kierownik biblioteki Ewa Stachowiak oraz Pani Beata Szymkowiak zaprosiły dzieci do wysłuchania ,,Legendy o Wars i Sawie" oraz do warsztatów plastycznych na których przedszkolaki wykonały chorągiewki. Nasz ,,Marsz dla Niepodległej" był jednym z licznych działań prowadzonych przez przedszkola do kształtowania poczucia przynależności narodowej naszych małych obywateli w roku pięknego jubileuszu.
Dziękujemy wszystkim za wspólne działania.