Wycieczka do Parku Grzybowego -Prusinowo

2018.09.26

Do pierwszego w Polsce parku tematycznie zlokalizowanym w Piłce i poświęconym grzybom udaliśmy się wraz z Przedszkolakami z Przedszkola w Dębe. Pomimo kapryśnej jesiennej pogody nasza wycieczka przebiegała w słonecznej pogodzie. Osią parku była ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, przy której mogliśmy podziwiać rozlokowane powiększone modele grzybów jadalnych,trujących oraz modele polskich zwierząt leśnych wzbogacone stosownymi opisami przyrodniczymi. Wykonane pamiątkowe zdjęcia pod borowikiem 3m i innymi gigantycznymi grzybami z pewnością zrobiły wrażenie na naszych milusińskich. Ponadto można było zobaczyć schowaną w zaroślach sarenkę,czy dzika ,a na wzgórzu jelenia -króla Puszczy Noteckiej. Dopełnieniem naszej wycieczki były zabawy na placu zabaw oraz pyszny poczęstunek przy blasku słońca na skraju parku. Wycieczka do parku była dla każdego przedszkolaka nie tylko niezapomnianym wrażeniem,ale także interesującym i przydatnym, plenerowym przyrodniczym zajęciem edukacyjnym.