Wycieczka do Muzeum Ziemi Czarnkowskiej-Prusinowo

2018.05.30

30.05.2018r. wraz z dziećmi z Przedszkola w Dębe udaliśmy się do Muzeum Ziemi Czarnkowskiej. Celem naszej wycieczki była wystawa etnograficzna i warsztaty chlebowe pt.,,Mało nas,mało nas, do pieczenia chleba...``.Śmiało możemy powiedzieć,że chleb jest dla nas codziennością. Poświęcamy mu mało uwagi,bo przyzwyczailiśmy się,ze zawsze jest pod ręką-pachnący,świeży,prosto z piekarni.Wystawa ,.Mało nas,mało nas do pieczenia chleba..."opowiada jak wiele pracy trzeba było niegdyś włożyć,by móc się cieszyć świeżym bochenkiem. Prowadzi zwiedzających od samego początku-od orki,przez zasiew i żniwa,aż do babcinej kuchni,jasnej i życzliwej,zapraszającej dzieci do wspólnej zabawy w ramach warsztatów chlebowych. Zabawa podczas warsztatów była przednia. Muzealne sale bardzo szybko wypełnił zapach pieczonych bułeczek,rozbudzając apetyt dzieci. Były bardzo smaczne.
Następnie zwiedziliśmy stałą ekspozycję muzeum poznając fragmenty historii Ziemi Czarnkowskiej.
Po wspaniałej przygodzie w muzeum ,udaliśmy się na Plac Wolności na spotkanie z Jankiem z Czarnkowa i pyszne lody. Dziękujemy dzieciom, Pani Justynce i Honoracie za wszystkie wspólne wycieczki po naszym regionie.