Dzień Książki - Prusinowo

2018.05.06

"Książka i możność czytania

- to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”

Maria Dąbrowska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki zaprosiliśmy mamę Martynki i Majki Panią Jowitę, aby przeczytała nam legendę o trzcianeckiej sarence. Wszystkie dzieci uważnie słuchały opowieści, sumiennie odpowiadały na pytania do treści, a następnie przystąpiły do przelania historii sarenki na papier i wykonały piękne prace plastyczne. W tym dniu przypomnieliśmy sobie również jakie są zasady korzystania z książek i usłyszeliśmy opowiadanie o smutnej książeczce. Dlaczego smutnej? A dlatego, że dzieci jej nie szanowały, pisały po kartkach i  wydzierały strony. Wspólnie zatem postanowiliśmy przejrzeć wszystkie książki z naszej przedszkolnej biblioteczki i te „zranione” ponaprawiać, aby żadna z nich nie była już smutna.

Międzynarodowy Dzień Książki to świetna okazja,  aby oderwać dzieci od telewizorów i komputerów oraz by pokazać, na czym polega magia ukryta w książce. Z pewnością wspólne czytanie baśni, bajek i czarodziejskich opowieści okaże się niezwykłym przeżyciem także i dla rodziców. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców- czytajmy dzieciom!:)