,,Fantastyczny świat pszczół"-warsztaty pszczelarskie-Prusinowo

2018.04.29

W miniony piątek wybraliśmy się do Przedszkola w Dębe na warsztaty pszczelarskie ,,Fantastyczny świat pszczół". Asystent autora projektu przyjechał do przedszkola wręcz z całą pasieką i bardzo bogatą scenografią. Dzieci mogły zajrzeć do wnętrza ula,dotknąć plastra pszczelego,poznać drogę od kwiatu do miodu oraz zwyczaje jakie panują w ulu-te wszystkie zależności jakie występują pomiędzy poszczególnymi grupami pszczół (robotnicami,opiekunkami czy samą królową). W czasie zajęć dzieci degustowały miód,pyłki kwiatowe,własnoręcznie wykonały świeczkę z wosku pszczelego. Każde z dzieci otrzymało drobne upominki-certyfikat przyjaciela pszczół, drewnianą pałeczkę do nakładania miodu oraz mały słoiczek miodu. Finałem naszego spotkania było oglądanie żywych pszczół w szklanym ulu,gdzie dzieci mogły oglądać świat pszczół,licząc nóżki,skrzydełka. Był to wspaniały dzień ,pełen fantastycznych wrażeń,który wzbogacił naszych wychowanków o nowe doświadczenia i wiedzę. Dziękujemy Pani Justynce i Honoracie za miłe przyjęcie, a dzieciom za wspólnie spędzony czas.