Poznajemy legendy i tradycje-Prusinowo

2017.12.12

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym przedszkolu mamusię Zuzi Panią Ilonę Jessa oraz mamusię Czarka Panią Katarzynę Jagła. Celem naszych działań było włączenie rodziców do realizacji Programu Autorskiego ,,Przedszkolaki na polskich dróżkach" poprzez głośne czytanie legendy ,,O Toruńskich Piernikach" oraz przeprowadzenie pokazu wypieku pierników jako tradycji przed świętami Bożego Narodzenia. Po wysłuchaniu pięknej legendy przystąpiliśmy do wypieku pierników. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w pokazie przeprowadzonym przez Panią Kasię, a kolorowe, pachnące i bardzo smaczne pierniczki wszystkim smakowały. Dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i uatrakcyjnienie naszych działań edukacyjnych.