Słodki smak tradycji- Prusinowo

2014.11.13

W całym kraju dzień 11 listopada wiąże się z obchodami uzyskania przez Polskę niepodległości.Tylko w Poznaniu obchody mają trochę inny charakter, bo są połączone z imieninami najważniejszej ulicy w mieście.I tylko w Poznaniu zgodnie z tradycją wypieka się rogale świętomarcińskie nadziane masą z białego maku i bakalii.I my w naszym przedszkolu nawiązaliśmy do wielkopolskiej tradycji uczestnicząc w pokazie wypieku rogali z pysznymi powidełkami.Pokaz dla dzieci podczas zajęć dydaktycznych przygotowały w dniu 6.11.2014r. dwie mamusie Pani Magdalena Nowacka oraz Pani Milena Ratajczak. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowaniu ciasta i wyrobie rogali.Bardzo serdecznie dziękujemy za tak słodki smak rogali i miłą niespodziankę.