Kocham Cię, Polsko!- Miłkowo

2018.10.31

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, kiedy to nasz kraj z niewoli się wyzwolił. 123 lata nie było Polski na mapach Europy. 11 listopada 1918 roku to ważna data dla naszego narodu, dlatego też 31 października zorganizowaliśmy patriotyczny apel pod hasłem: "Kocham Cię, Polsko", na który w odpowiedzi na nasze zaproszenie przybył wójt Gminy Lubasz pan Marcin Filoda, dyrektor Przedszkola "Bajka" w Lubaszu, pani Elżbieta Sobkowiak, rodzice i inni członkowie rodzin. Występy dzieci były piękną lekcją historii. Przedstawiliśmy w nich symbole narodowe, przedstawienie muzyczne pt. "Pisk białego orła", które obrazowało wyzwolenie naszej Ojczyzny spod zaborów. Widowiskowy był taniec flag oraz polonez przy piosence " Wszystko Tobie ukochana Ziemio". Występy uświetnione były również przez rodziców, którzy odczytywali napisane wcześniej przez siebie patriotyczne wiersze. Popis dały również dziewczynki: Kasia i Oliwia, śpiewając piosenki ludowe "Poszło dziewcze po ziele" i " Czerwone jabłuszko" ,za które zdobyły dwa II miejsca. Później dzieci nowo przyjęte w tym roku szkolnym do przedszkola, złożyły ślubowanie, a następnie Pani dyrektor pasowała ich na prawdziwych przedszkolaków. Na zakończenie był tort - oczywiście biało- czerwony i inne słodkości. W dalszym ciągu nasi goście, po krótkich wystąpieniach na ręce Pani Małgosi złożyli dla dzieci upominki. Dziękuję wszystkim za udział w naszym apelu.