Dzień Górnika - Miłkowo

2017.12.04

4 grudnia obchodziliśmy Dzień Górnika, dlatego też 2 dni pracowaliśmy z tym tematem; jednocześnie realizując program "Przedszkolaki na polskich dróżkach". Mama Antka, P. Madzia M. przeczytała nam legendę " O Skarbniku, duchu kopalni" wg 2 autorów, a P. Małgosia "Legendę o Św. Barbarze". Duch kopalni podarował nam " 2 czarne kamienie, które przywitały się z dziećmi" /widoczne na zdjęciach/. Wykonaliśmy też czako- górnicze czapki. Poznaliśmy symbolikę kolorów pióropuszy, ciężką, niebezpieczną pracę górników. Dużo radości sprawiło dzieciom rysowanie węglem. Efekty można podziwiać na zdjęciach. Omawialiśmy też kopalnie soli. Każde z przedszkolaków spróbowało smaku soli mówiąc, że jest pyszna. Poznały ważną rolę zarówno węgla jak i soli w życiu człowieka. Dziękujemy Wam górnicy!