Andrzejki- Miłkowo

2017.11.30

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę. W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się właśnie w tym dniu. Dzieci nie mogły doczekać się zabawy. Wróżka Małgosia zapoznała wszystkich z dawnymi tradycjami i wróżbami. Przedszkolaki mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ ukochanego i dowiedzieć się co ich czeka w niedalekiej przyszłości. Oby wróżby się spełniły rzucały grosikiem do wody, na szczęście. Nie zabrakło też wróżby z butami. Urozmaiceniem imprezy były zabawy z powietrzem oraz "gazem" w ramach realizacji programu "Przedszkolak badaczem i odkrywcą". Oj, działo się działo, a doświadczenie z "wulkanem" podobało się najbardziej i dlatego też powtórzyliśmy je następnego dnia. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.