Wieczornica z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

2018.11.08

Dnia 8 listopada w sali wiejskiej w Kruczu odbyła się uroczystość patriotyczna pod hasłem „ KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY! " poświęcona 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pasowaniu na przedszkolaka. Uroczystość przygotowana została przez przedszkolaki z oddziału ,,BAJKOWE LUDKI" oraz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej  w Kruczu. W uroczystości udział wzięli rodzice oraz zaproszeni goście, wśród których był wójt Gminy Lubasz pan Marcin Filoda. Goście powitani zostali przez panią dyrektor PSP w Kruczu Jolantę Młynarską oraz wychowawczynię przedszkola panią Magdalenę Wylegałę.

Przedstawienie rozpoczęło się polonezem, po którym dzieci zaprezentowały program artystyczny, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Bardzo ważnym momentem części artystycznej było odśpiewanie 4 zwrotek hymnu państwowego, do którego włączyli się wszyscy zebrani na sali.
W tym szczególnym dniu przedszkolaki zostały również pasowane na przedszkolaka oraz starszaka. Pasowania dokonała pani Elżbieta Sobkowiak dyrektor Przedszkola „Bajka”  w Lubaszu. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę „Co to jest niepodległość” , która była podsumowaniem wszystkich działań patriotycznych prowadzonych w przedszkolu i PSP w Kruczu