Wycieczka do Poznania

2018.06.14

Dnia 14.06.2018r. wraz z kolegami z oddziału "Jaś i Małgosia" ze Stajkowa pojechaliśmy na wycieczkę do Poznania. Dla wielu dzieci był to pierwszy tak daleki wyjazd bez mam. Pierwszą z atrakcji były warsztaty konstrukcyjne w Galerii MALTA, gdzie mieliśmy okazję budować z klocków LEGO oraz podziwiać prezentowane tam budowle. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Rynku, gdzie poznaliśmy charakterystyczne dla tego miejsca budowle i związane z Poznaniem historie. Wszystko to odbyło się w ramach programu "Przedszkolaki na polskich dróżkach". Mieliśmy również okazję obejrzeć jak wygląda Jarmark Świętojański, podczas którego prezentowano wszystko co miało związek z regionalnym rzemiosłem. Kolejnym punktem było odwiedzenie manufaktury cukierniczej. Wszyscy mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy jak powstają słodkie lizaki i karmelki, a nawet zrobić je samodzielnie. Ze Starego Rynku udaliśmy się do Galerii POSNANIA na pyszny obiad, a następnie do Kinderplanety - wspaniałego placu zabaw, na którym pełni energii bawiliśmy się doskonale.