Powitanie jesieni w Kruczlesie

2017.10.04

Dnia 28.09.2017r. przedszkolaki z oddziału "Bajkowe Ludki" w Kruczu wraz z kolegami z klas I i III PSP w Kruczu oraz klasy III PSP w Lubaszu powitały jesień w Leśniczówce Kruczlas w Kruteczku. Po przybyciu na miejsce dzieci powitała Pani Iwona Wolską - pracownik Nadleśnictwa Krucz. Korzystając ze słonecznej pogody poproszone przez panią Iwonę przedszkolaki udały się na spacer do lasu, aby odnaleźć i przynieść dary jesieni. Dzieciom udało się zebrać liście różnych gatunków drzew, grzyby jadalne oraz kasztany i żołędzie. Po powrocie na miejsce zbiórki dzieci zjadły kiełbaski z ogniska, które same przygotowywały z pomocą rodziców i opiekunów. Po posiłku dzieci z zebranych darów jesieni tworzyły leśne zwierzęta. Następnie brały udział w zabawach ruchowych i miło spędziły czas na łonie natury. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki w postaci misia i długopisu. Przedszkolaki oraz opiekunki oddziału "Bajkowe Ludki" w Kruczu składają serdeczne podziękowania Pani Iwonie Wolskiej za możliwość uczestniczenia w interesujących zajęciach oraz Pani Dominice Guzowskiej, Pani Monice Mądrawskiej oraz Pani Annie Piechowiak za rodzicielską opiekę i organizację wizyty w Kruczlesie.