"BAJKOWA MATEMATYKA DLA PRZEDSZKOLNEGO SMYKA" - ABSOLWENTKA PRZEDSZKOLA - JULKA PIOTR CZYTA KSIĄŻKĘ "CYFERKOWO-POZNAJĘ CYFRY"

2019.10.16

Dnia 16 października gościliśmy w przedszkolu absolwentkę naszego przedszkola i siostrę Zosi - Julkę Piotr , która przyszła do nas , aby włączyć się w innowację pedagogiczną pt."Bajkowa matematyka dla przedszkolnego smyka".
Julka przeczytała nam książeczkę pt. "Jaki to kształt?". Dzieci poznały przygodę z figurami, jaka spotkała "Maleństwo",
czyli małego kangurka z książeczki o Kubusiu Puchatki. A wszystko zaczęło się od czapeczki, któą Kangurzyca zrobiła swojemu synkowi... Do innowacji włączyła się również mamusia Julki i Zosi- pani Malwina Piotr,która przeczytała dzieciom książeczkę pt. "Cyferkowo - poznaję cyfry", w której dzieci wysłuchały ciekawych, nieraz śmiesznych wierszy o cyferkach, przeliczały łabędzie ,kotki ,kurczaczki i inne zwierzątka,porównywały wygląd cyfry np trzy jest podobne do ptaka w locie, poznały też  polskie przysłowia i powiedzenia np."Ósmy cud świata, zliczyć do pięciu, cztery pory roku, włos na czworo dzielić, rozmawiać w cztery oczy, spaść na cztery łapy, pleść trzy po trzy, zająć trzecie miejsce, jeden zdobywa złote medale itp.) Była to bardzo ciekawa i pouczająca książeczka. Na zakończenie spotkania Julka poczęstowała swoich młodszych kolegów cukierkami, a my podziękowaliśmy wręczając Julce drobiazg w postaci szkolnych przyborów.