SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

2019.02.01

Realizując innowację "Mały człowieku, dbaj o bezpieczeństwo w XXI wieku", tuż przed feriami zimowymi odbyło się spotkanie ze strażakiem panem Piotrem Cyrulikiem.
Dzieci wcześniej nauczyły się wiersza, dzięki któremu zapamiętały numery alarmowe ,  wierszem i piosenką przywitały pana strażaka:
"ZNAM JUŻ NA PAMIĘĆ NUMERY ALARMOWE
GDY ZAJDZIE POTRZEBA W GŁOWIE SĄ GOTOWE
997 - TU POLICJĘ SIĘ WZYWA
998 - STRAŻ POŻARNA PRZYBYWA
999 - WAŻNE ŻYCIE I ZDROWIE, JEDZIE NA SYGNALE
SZYBKIE POGOTOWIE.
W RAZIE ZAGROŻENIA KORZYSTAM Z NICH ŚMIAŁO
LECZ NIGDY DLA ZABAWY, GDY NIC SIĘ NIE STAŁO".

Pan Piotr Cyrulik w bardzo ciekawy sposób, wykorzystując bajki przedstawiające różne zdarzenia z ogniem i nie tylko, opowiedział dzieciom o pracy strażaka, o zagrożeniach związanych z ogniem, z wypadkami itp. Zapewnił dzieci, że straż pożarna nigdy nie zbagatelizuje żadnego wezwania, że gdy tylko się coś wydarzy mają zadzwonić śmiało i zgłosić zdarzenie. Pan strażak nauczył dzieci zachowań w różnych sytuacjach zagrożenia.
Pan Piotr pokazał dzieciom trudną, ale jakże potrzebną umiejętność przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nigdy nie wiemy, kiedy wydarzy się wypadek, nigdy nie wiemy, kto może nam wówczas pomóc, może mały przedszkolak, który zadzwoni po pomoc?
Dziękujemy Panu strażakowi, za poświęcony czas, za przekazanie wiedzy, za odwagę i za troskę, którą okazywał pan naszym przedszkolakom.