WYCIECZKA NA CMENTARZ

2018.10.31

Dnia 31.10.2018r. wybraliśmy się na wycieczkę do Lubasza, aby na cmentarzu złożyć kwiaty  i zapalić znicze na grobie Powstańców Wielkopolskich. W ten sposób oddaliśmy hołd wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę. Pewien starszy pan podszedł do nas i zapytał "Już takie małe dzieci uczycie dbać o ten grób?" "To bardzo ładnie" - dodał pan.  Idąc w kierunku grobu księdza kanonika Jerzego Kędzierskiego spotkaliśmy grupę pani Paulinki . Wraz z księdzem wikariuszem Robertem Łopatką podążąli do kościoła. Dołączyliśmy więc do nich i wspólnie wstąpiliśmy do kościoła, razem też poszliśmy na cmentarz. Po powrocie do przedszkola dzieci miały bardzo dużo przemyśleń i zadawały mnóstwo pytań.  Pierwszego listopada zapalimy znicze na grobach naszych zmarłych, będziemy ich wspominać. Mam nadzieję, przedszkolaki również z rodzicami nie przejdą obojętnie obok grobu Powstańców Wielkopolskich.