Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

PRZEDSZKOLE "BAJKA" w LUBASZU
ul. Podgórna 5
64-720 Lubasz
tel/fax. 67 255 62 21

 

 

 

 

 

 

833897 odwiedzin

WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI CZARNKOWSKIEJ

2018.06.05 Realizując program "Przedszkolaki na polskich dróżkach" wybraliśmy się dnia 05.06.2018r. do Muzeum Ziemi Czarnkowskiej na warsztaty "Mało nas do pieczenia chleba". Dzieci poznały stary sposób wyrabiania ciasta pszennego. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje chleb "Od ziarenka do bochenka", wiedzą ,że to dzięki rolnikowi każdego dnia mamy pyszny chlebek i bułeczki.

Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia ,prowadzone przez bardzo sympatycznego pana - pracownika muzeum. Każdy przedszkolak sam przygotował bułeczkę, a po upieczeniu dzieci próbowały własnych wypieków. 
Poznaliśmy narzędzia rolnicze używane w dawnych czasach , dzieci stwierdziły, że kosa do koszenia zboża, to był wielki wynalazek, bo podczas koszenia sierpem ludzie musieli się przez cały czas schylać. A  dzisiejsze kombajny...? , to dopiero wynalazek. 
Po wspaniałej wizycie w muzeum spacerowaliśmy po rynku, patrzyliśmy na tańczące fontanny , poszliśmy na pyszne lody i przywitaliśmy się z Jankiem z Czarnkowa. W drodze powrotnej ,wszystkie buźki były uśmiechnięte, była to fajna wycieczka.  Dziękujemy pani Ewie Bednarek, mamusi Natanka, za pomoc w opiece nad dziećmi, dziękujemy też rodzicom, za sfinansowanie wizyty w muzeum