LEGENDY Z TRZCIANKI W KAMIONCE

2018.04.15

Poznajemy naszą piękną Polskę , poznajemy naszą Małą Ojczyznę. Chcemy poznać jej krajobrazy ,ale też historię , aby lepiej przygotować się do Świętowania Odzyskania przez Polskę Niepodległości - przecież to już niedługo 100 lat. Wycieczki ,legendy to wspaniałe źródła wiedzy dla dzieci.

Powiat Czarnkowsko - Trzcianecki , to nasz powiat. W styczniu czytaliśmy legendy z miasta Czarnkowa, byliśmy też w kinie i odwiedziliśmy słynnego kronikarza Janka z Czarnkowa, którego postać umiejscowiona została na rynku przy fontannach.
W miesiącu kwietniu w ramach realizacji programu "Przedszkolaki na polskich dróżkach", poznaliśmy legendy z drugiego powiatowego miasta, czyli z Trzcianki.
Dnia 10 kwietnia 2018r. odwiedziła nas mamusia Magdalenki, aby przeczytać legendy trzcianeckie. Pani Agnieszka specjalnie dla nas zdobyła książkę, w której spisane są wszystkie legendy z Trzcianki i okolic, przygotowała ciekawe informacje, a nawet pokazała dzieciom ilustracje do legend.
Mamusia Magdalenki przeczytała trzy legendy: "Historia trzcianeckiej sarenki", "Cudowne źródło","Dzwon miłości" oraz jedną z legend "Stopa Matki Bożej" opowiedziała własnymi słowami.
Bardzo nam się te legendy podobały. Za dwa dni jedziemy na wycieczkę do Trzcianki i może zobaczymy trzcianecką sarenkę, która przynosi szczęście. Po wysłuchaniu legend nie obyło się bez słodkości. Madzia poczęstowała dzieci cukierkami, które przywiozła jej mamusia. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za włączenie się w realizację zadań naszego przedszkola.