"SMOK WAWELSKI" W KAMIONCE

2018.03.06

Realizując program "Przedszkolaki na polskich dróżkach" oraz temat kompleksowy "W teatrze" ,dnia 06.03.2018 zaprosiliśmy  do przedszkola Teatr Art Re z Krakowa z przedstawieniem "Smocza legenda".
Tego dnia wszystkie przedszkolaki ubrały się wyjątkowo odświętnie. Dziewczynki założyły piękne sukienki, a chłopcy eleganckie  koszule, muszki i krawaty. Kiedy aktorzy byli gotowi do występu ,usłyszeliśmy trzy dzwonki, co było sygnałem do tego, aby zapanowała cisza i wtedy.....zaczęło się przedstawienie. Prawdziwa krakowska kwiaciarka sprzedawała kwiaty, prawdziwy Szewczyk Dratewka reperował buty, prawdziwa królewna i prawdziwy król rozmawiali o kłopocie ,jaki mają z smokiem i   czasami zapraszali nas do pomocy... Przedstawienie nam się bardzo podobało, chociaż było nam bardzo żal, że nasi przyjaciele z Miłkowa nie obejrzeli go razem z nami, serdecznie ich pozdrawiamy i liczymy na to,że nigdy więcej tak się nie zdarzy.