MAMUSIA AMELKI CZYTA LEGENDY WARSZAWSKIE

2018.02.08

Dnia 08.02.2018 r. , w tłusty czwartek , gościliśmy w przedszkolu mamusię Amelki. Pani Małgosia przeczytała nam legendę pt."Warszawska Syrenka" . Wiemy ,że Syrenka jest herbem Warszawy, naszej stolicy. Wiemy też,że na brzegu Wisły w Warszawie stoi jej pomnik. Może, gdy będziemy starsi zobaczymy go na własne oczy.

Pani Małgosia przyniosła do przedszkola książeczkę z płytą ze zbiorów Amelki pt."Złota Kaczka". Legenda ta opowiada o tym,że zaklęta w kaczkę księżniczka czeka na swego wybawcę. Może do dzisiaj złota kaczka pływa w lochach zamku, ale nie znalazł się jeszcze nikt, kto by ją wybawił ze złego czaru.

Po przeczytaniu legendy mamusia Amelki poczęstowała wszystkich przepysznymi pączkami, które przyniosła tego dnia do przedszkola. Były przepyszne.

Po wysłuchaniu legend i zjedzeniu pysznych pączków, przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Warszawska Syrenka".

Dzieci bardzo się starały narysować postać syrenki, przyrodę i inne występujące w bajce postacie. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się po feriach".

Dziękujemy mamusi Amelki za włączenie się w realizację programu "Przedszkolaki na polskich dróżkach" oraz za pomoc w kultywowaniu tradycji "Tłustego czwartku".