KRAKÓW DAWNĄ STOLICĄ POLSKI - Kamionka

2018.01.31

Realizując program "Przedszkolaki na polskich dróżkach", w styczniu rozmawialiśmy o Krakowie.
Wybraliśmy się na wirtualny spacer po Krakowie, poznaliśmy też różne legendy związane z tym pięknym i starym miastem.
W poniedziałek 29 stycznia gościliśmy Nikolkę Hachuj - uczennicę SP w Jędrzejewie - absolwentkę naszego przedszkola, która przeczytała aż trzy legendy: "O hejnale z Wieży Mariackiej" ,"O Smoku Wawelskim"
oraz "O dwóch braciach budowniczych". Nikolka i Zuzia przygotowały nawet piękne ilustracje do czytanych legend. Dzięki legendom poznajemy historię naszego kraju, wiemy jaka piękna i ciekawa jest nasza ojczyzna. Bardzo dziękujemy Nikolce, Zuzi a także ich mamusi za wizytę w naszym przedszkolu, za pomoc w realizacji zadań przedszkola i za słodki poczęstunek. Bardzo lubimy słodkie lizaczki.