MAMUSIA HANI CZYTA LEGENDY : "O LECHU, CZECHU I RUSIE " ORAZ "O PIAŚCIE KOŁODZIEJU I TAJEMNICZYCH WĘDROWCACH"

2017.11.24

Dnia 20 listopada gościliśmy mamusię Hani. Realizując program "Przedszkolaki na polskich dróżkach"  pani Malwinka przeczytała dzieciom dwie legendy .Pierwszą "O Lechu, Czechu i Rusie", dzieci już  znały w formie rymowanego wiersza. Drugiej "O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach" wysłuchały po raz pierwszy. Poprzez słuchanie legend maluchy poznają fragmenty historii, poznają nowe ,czasami bardzo trudne wyrazy, przyzwyczajają się do rozumienia treści zawartych w legendach. Pani Malwinka przygotowała ilustracje, które obrazowały czytany tekst, a Hania dzielnie pomagała mamusi. Wiemy teraz doskonale gdzie była pierwsza stolica Polski i kto ją założył, wiemy co to są postrzyżyny i ,że chłopiec z legendy otrzymał imię Siemowit. Serdecznie dziękujemy pani  Malwince P. za poświęcony czas, za zaangażowanie w życie naszego przedszkola.