„Mama, tata i ja” – Kamionka

2015.11.18

Dnia 16 listopada uczestniczyliśmy w kolejnym spotkaniu z teatrem Blum z Poznania. Przedstawienie zatytułowane było "Śpiewanki". Tym razem nośnikiem emocji był  dźwięk. Połączenie zabawy głosem ludzkim z dźwiękami niezwykłego instrumentu : dużych, kolorowych cymbałków dało świetny pretekst do wspólnej zabawy w muzykowanie. Każdy mały widz otrzymał własny, mały instrument (cymbałki). Przedszkolaki z Kamionki wraz z kolegami z Miłkowa  koncertowały dla swoich rodziców. Dzieci uwielbiają grać na instrumentach, więc zabawa była super. Po przedstawieniu i "koncercie" odbyła się prelekcja  na temat roli dźwięków w rozwoju i życiu dziecka. Dziękujemy teatrowi Blum za "Śpiewanki" i  czekamy na następne, niestety ostatnie już spotkanie 8 grudnia 2015r. Dziękujemy wszystkim osobom, które umożliwiły nam pobyt na sali wiejskiej w Kamionce, za ogrzanie sali, a Rodzicom za przygotowanie i uporządkowanie sali po przedstawieniu.