PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE ,,NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU`` - DĘBE

2019.11.27

W środę 27.11.19 mieliśmy przyjemność obejrzeć w MCK w Czarnkowie spektakl pt. ,,Najpiękniejsze baśnie Dalekiego Wschodu`` w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Dzieci oglądały perypetie głównych bohaterów baśni: Ali Baby, Aladyna i Sindbada Żeglarza. Spektakl przybliżył dzieciom kulturę orientu, panujące kiedyś zwyczaje i obrzędy. Przedszkolacy mogli podziwiać piękną dekorację, bogatą scenerię oraz muzykę i skrzenie się świateł, które wzbudziło ogromny podziw, ale także wprowadziło niezapomniany nastrój baśniowych czarów i magii... Tematyka przedstawienia nawiązywała do ważnej roli książki w życiu człowieka, która jest niestety spychana na dalszy plan przez dominujące w świecie współczesnym gry komputerowe. Każdy bohater wyruszając w tajemniczą podróż poznał świat przyjaźni i miłości oraz przekonał się, że w życiu najważniejsza jest prawda, dobro i uczciwość.