Bezpieczna Zima - Dębe

2019.01.11

Wkrótce ferie zimowe.To czas wesołych zabaw na śniegu i lodzie. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków zaprosiliśmy do przedszkola gości z Komendy Powiatowej Policji z Czarnkowa. Wspólnie z policjantami przedszkolaki uczyły się zasad właściwego zachowania się na drodze oraz podczas zabaw na śniegu i lidzie. Usłyszały przestrogi, które miały na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Pan i pani policjant wskazywali także jakie mogą być skutki takich niebezpiecznych zimowych szaleństw. Dzieci przypominały sobie numery alarmowe oraz jak prawidłowo wezwać pomoc kiedy zdarzy się wypadek. Maluchy z wielką uwagą słuchały co zrobić, aby ferie zimowe na które się wybierają spędzić zdrowo i bezpiecznie. Wszyscy podziękowaliśmy policjantom za cenne wskazówki i wyruszyliśmy na ferie.