Mali ratownicy - Dębe

2018.11.27

Jak ważna jest wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy nie trzeba nikogo przekonywać. Na wspólne zajęcia zaprosiliśmy pana Piotra- strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej, który poprzez zabawę uczył dzieci udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki zdobywały wiedzę, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia, jakie czynności po kolei wykonać, kogo powiadomić. Razem utrwalały numery alarmowe oraz jakie informacje trzeba podać dyspozytorowi podczas rozmowy. Pan strażak na profesjonalnym sprzęcie pokazał dzieciom, jak wykonać prawidłową resuscytację. Dzieci z wielkim entuzjazmem i odwagą uczestniczyły w ćwiczeniach, wykonywały kolejne zadania. Bardzo się cieszymy, że pan Piotr przyjął nasze zaproszenie, bo dzięki jego uprzejmości przedszkolaki zdobyły nowe kompetencje. Sądzę, że zdobyta wiedza, dobre nawyki, dalsza nauka sprawią, że nasze maluchy w przyszłości będą potrafiły udzielić pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi.