Marsz dla Niepodleglej - Dębe

2018.10.30

Dnia 30.10.2018 pojechaliśmy  wspólnie z kolegami z Prusinowa na wycieczkę do Lubasza. Realizując program ,,Przedszkolaki na polskich dróżkach``wyruszyliśmy z chorągiewkami w rączkach Marszem dla Niepodległych. Odwiedzając cmentarz pierwsze kroki skierowaliśmy pod pomnik poległych żołnierzy. Oddaliśmy hołd poległym, zapaliliśmy znicze i dalsze kroki skierowaliśmy do kolejnych patriotów, którzy walczyli o naszą wolność, Kolejne  kształtowanie uczuć patriotycznych miało miejsce w Bibliotece. Pani Ewa Stachowiak oraz Pani Beata Szymkowiak przeczytały dzieciom ,, Legendę o Warsie i Sawie``, opowiadały ciekawostki dotyczące ludzi i wydarzeń związanych z historią Lubasza , a następnie wykonaliśmy flagi narodowe. Marsz dla Niepodległej to  działanie, które miało na celu budowanie tożsamości narodowej naszych dzieci oraz uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszystkim osobom, które wsparły nasze starania dziękujemy.