Przedszkole BAJKA w Lubaszu

Wycieczka do Muzeum Ziemi Czarnkowskiej - Dębe

2018.05.30

30.05.2018 roku wspólnie z przedszkolakami z Prusinowa wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Czarnkowskiej. W budynku bardzo serdecznie przywitał nas pracownik muzeum, który zaprezentował dzieciom wystawę pt.: "Mało nas, mało nas do pieczenia chleba". Maluchy miały okazje poznać trud pracy wszystkich ludzi związanych z powstawaniem chleba w dawnych czasach. Dzieci z ciekawością oglądały narzędzia, naczynia, które wykorzystywały do wypieku chleba nasze prababcie.   Każdy miał także możliwość samodzielnie upiec swój mały bochenek chleba i go zjeść. Pan przewodnik zaprosił przedszkolaków także na zwiedzanie wystawy poświęconej historii miasta Czarnkowa i okolic. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Plac Wolności. Oglądając Stary Rynek nie zapomnieliśmy o spotkaniu na ławeczce z Jankiem z Czarnkowa. Wspólnie odpoczywaliśmy na ławeczkach przy fontannach i jedliśmy pyszne lody. Wycieczka była super. Naszym kolegom z Prusinowa, pani Alince  i Ewie dziękujemy za mile spędzony dzień po najbliższej okolicy naszego regionu.