Fascynujący Świat Pszczół - Dębe

2018.05.01

W piątek w naszym przedszkolu gościliśmy dzieci z Przedszkola w Prusinowie,które wspólnie z nami uczestniczyły w zajęciach pt.:,, Fascynujący świat pszczół``. Bogata sceneria wzbudziła podziw dzieci. Maluchy miały okazję poznać poszczególnych członków pszczelego królestwa, ich zadania w ulu oraz etapy powstawania miodu. Każdy zajrzał także do szklanego ula, gdzie miał okazję podejrzeć życie żywych pszczół. Przedszkolaki degustowały pyłek kwiatowy oraz miód z koniczyny. Wykonały ponadto świecę z pszczelego wosku. Na zakończenie spotkania pan pszczelarz wręczył dzieciom certyfikat ,,Przyjaciela pszczół``, słoiczek miodu z pasieki ,,Boża iskierka`` oraz pałeczkę do nakładania miodu. Warsztaty były fascynujące i na pewno każdemu z nas pozostaną długo w pamięci.