Dzień Książki i Praw Autorskich - Dębe

2018.04.25

Dnia 23.04.2018 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to ma na celu m.in. rozpowszechnianie bajek oraz popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Wszystkie zabawy, zajęcia i działania dzieci w tym dniu związane były z książką. Ten dzień stał się także doskonałą okazją, aby zorganizować w naszej placówce spotkanie z mamą Antka panią Marysią  Miękisiewicz, która czytała dzieciom bajki H. CH. Andersena. Dzieci z radością przeniosły się w świat bajek i z zainteresowaniem słuchały opowiadań. Spotkanie przyniosło wszystkim obecnym wielu pozytywnych wrażeń. Maluchy miały okazję poznać jakie są kolejne etapy powstawania książki i na koniec zajęć taką książkę wykonały. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za przybycie i poświęcenie swojego cennego czasu na czytanie dzieciom bajek i uatrakcyjnienie zajęć.