Wielkanocne spotkanie z zajączkiem - Dębe

2018.03.28

Od początku Wielkiego Tygodnia w przedszkolu panował świąteczny nastrój. Dzieci ozdabiały pisanki, wykonywały ozdoby świąteczne. Nadszedł ten wyjątkowy dzień 28.03.2018. Dzieci pięknie ubrane zasiadły do wielkanocnego śniadania.Rodzice przygotowali tradycyjne potrawy: jajka, szynkę, kiełbasę, babki, chlebki, baranki. Po złożeniu sobie wzajemnych życzeń dzieci samodzielnie przygotowały sobie kanapki i z apetytem je zjadały. Gościem honorowym w przedszkolu była pani sołtys Natalia Kosicka, która przeczytała dzieciom opowiadania o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Dzieci brały udział w zabawach wielkanocnych, gdy do przedszkola przyszedł przez nikogo nie zauważony zając. Pozostawił pod zielonymi krzaczkami słodkie niespodzianki. Wiele było przy tym radości i zdziwienia, że upominki trzeba było poszukać w różnych miejscach.
Rodzicom, zajączkowi serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji naszej uroczystości.