Powitanie Wiosny - Dębe

2018.03.21

21 marca dzieci z naszego przedszkola tradycyjnie wzięły udział w obrzędzie Pożegnania Zimy. W tym roku gościliśmy dzieci z Przedszkola w Prusinowie z panią Alinką i Ewą. Przygotowaliśmy dla nich montaż słowno  muzyczny pt. ,,Szukamy Wiosny`` , wspólnie śpiewaliśmy piosenki , recytowaliśmy wiersze. Przyjście Wiosny jest doskonałą okazją do tego , aby uzmysłowić dzieciom , jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Dzieci wzięły udział  w zabawach, quizach, konkursach oraz wykonały żabki. Po zabawie w sali wszyscy wyruszyliśmy w korowodzie ulicami Dębego pożegnać Marzannę. Po radosnym śpiewie ,,Marzanno, Marzanno...`` słomiane kukły zostały spalone. Dzieci zgodnie stwierdziły, że pora już , żeby Wiosna do nas przybyła i zagościła na dobre. Gorąco dziękujemy mamie Ady i Antka za przygotowanie Marzanny , a mamie Oskara za upieczone słodkości.