Pszczółki w Trzciance

2018.12.05

5 grudnia przedszkolaki z grupy Pszczółki wraz z zaprzyjaźnionym oddziałem ze Stajkowa wyruszyły na wycieczkę do Trzcianki. Tam na zaproszenie Pani Pauliny- mamy Jędrka, mieliśmy okazję zwiedzić Sąd Rejonowy. Poznaliśmy specyfikę pracy sędziego, gdzie na sali zasiada oskarżony, a także czy zajmuje się protokolant. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć togę sędziego oraz prokuratora , a najbardziej zainteresowani również ją przymierzyć. Mieliśmy również okazję obejrzeć areszt oraz sekretariat Sądu. Wszystko to opatrzone wieloma ciekawymi informacjami przekazanymi przez Panią Sędzia.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej. Po muzeum oprowadzała nas Pani przewodniczka, która w bardzo przystępny sposób opowiadała o wystawach: „W dawnej szkole” i „Jedna ziemia, wiele opowieści”. Dzięki tej wycieczce poznaliśmy jak wyglądała dawnej szkoła, jakich przyborów używali uczniowie, a także jakie kary były praktykowane. Druga wystawa pokazała dawny dom; gliniane naczynia, pierwszą pralkę, czy żelazko.

Pomimo natłoku dość trudnych informacji dzieci spisały się wspaniale.

Bardzo serdecznie dziękuję Pani Paulinie!

wych. Magdalena Szwerkolt-Chodzyńska